Crowd marketing (крауд-маркетинг) – це технологія прихованого маркетингу в інтернеті, що полягає в побудові взаємодії з цільовою аудиторією на сторонніх різних ресурсах. Реалізується крауд-маркетинг шляхом розміщення максимально природних рекомендаційних коментарів. Залишати їх можна на різних майданчиках – в соціальних мережах, в блогах, тематичних форумах, в анкетах і всіляких сервісах відповідей.
Також крауд-маркетинг – відмінний метод нарощування природної посилальної маси і підвищення позицій сайту в пошуковій видачі. Він є чудовою альтернативою посиланням, які купують. Крауд-маркетинг дає переходи на просувний ресурс зі сторонніх сайтів і може значно збільшити трафік за умови правильного підходу.
Як працює крауд-маркетинг?
Зі сказаного вище можна зробити висновок, що крауд-маркетинг – це дуже просто. Потрібно всього лише знаходити відповідні майданчики і розповідати там про свій продукт. Але це не так. Щоб зрозуміти чому, подумайте про своє ставлення до нав’язливої реклами. Якщо подібним чином починати поводитися на форумі або в будь-якому обговоренні, то можна відразу ж відправитися в бан.
До розміщення потрібної вам інформації потрібно підходити дуже делікатно і використовувати для цього тільки відповідної тематики форуми. В цілому ж механізм прихованої інтернет-реклами працює наступним чином:
Насамперед потрібно знайти тематичні майданчики, а на них – сторінки або теми з можливістю коментування. Які з них підійдуть найкраще – обговоримо нижче. Зрозуміло, що не варто вриватися з рекламою засобів для схуднення в обговорення особливостей монтажу біксенона на форумі автомобілістів.
Потрібно регулярно бути присутнім на майданчиках і підтримувати активність. При цьому бажано проявляти компетентність в певних питаннях і давати поради до безпосереднього початку рекламної кампанії.
Оформлюємо пост з посиланням або згадуванням продукту або послуги, що просувається нами. Головна вимога – максимальна природність. Це може бути звичайне посилання – якщо користувачеві буде цікавий продукт, то йому буде не складно скопіювати адресу і вставити його в рядок пошуку браузера.
Планування крауд-маркетингу дозволить не заплутатися з термінами публікацій і нічого не випустити з уваги.
Майданчики, які найкраще підходять для крауд-маркетингу
Зрозуміло, вони повинні бути тематичними, з високим рівнем довіри користувачів і пошукових систем, “живими”, з постійно оновлюваною інформацією. Можна використовувати різні типи крауд-маркетингових майданчиків.
Такі ресурси – це своєрідний електронний варіант споживчої книги скарг і пропозицій. Багато користувачів шукають інформацію про товари, послуги або компанії саме там, вважаючи її незалежною. Знайти найвідоміші сайти-відгуки, на яких обговорюється абсолютно все, можна в перших рядках видачі пошукових систем. При необхідності можна спробувати подивитися й вузькоспрямовані сайти-відгуки.
Недоліками: ретельна модерація (якщо ваш коментар вважатимуть невідповідним темі, то його можуть просто не опублікувати), а також те, що публікації з однієї й тієї ж IP адреси можуть відстежувати і видаляти. Щоб цього не сталося, відгуки повинні бути максимально природними, інформативними, без затертих фраз.
Вони до цих пір не втратили своєї актуальності і залишаються просто невичерпним джерелом зацікавлених користувачів. Грамотно організований крауд-маркетинг допоможе значно підвищити трафік саме за рахунок цих майданчиків. Тут користувачі діляться своїми проблемами, просять поради, шукають однодумців.
Недоліки: модерація, багато часу для пошуку відповідних тем та підходящих майданчиків. Тут не пробачають неточностей, помилок або некомпетентності в обговорюваних проблемах, а відверто рекламні пости, залишені щойно зареєстрованими користувачами, безжально видаляються без попередження.
У великих спільнотах також можна знайти буквально все. Відшукавши потрібне обговорення, залишаємо детальну інформацію про себе, товари або послуги, які просуваються. При цьому профіль повинен бути реальним, а не фейковим, тому перед початком крауд-кампанії потрібно зайнятися його відповідним наповненням.
Знайти їх також можна через звичайний пошук. Щоб залучити користувачів до обговорення, доведеться проявити максимум фантазії, щоб уникнути стандартних рекламних постів. Також для успішного здійснення крауд-маркетингу краще мати кілька активних профілів. Варто врахувати, що прямі посилання на сторонні ресурси можуть видалятися.
Залишати їх можна буквально скрізь – в блогах, соціальних мережах, на сайтах, до роликів на YouTube та ін. Головне – розміщення коментарів з посиланнями (навіть неактивними) на відповідних сторінках. Якщо їх залишити вдало, то вони можуть принести більше трафіку на сайт, ніж з пошуку. І процес проставлення посилань можна зробити безперервним.
Як крауд-маркетинг може вплинути на просування сайту?
Фахівці з пошукового просування сайтів крауд-маркетинг також не обходять стороною з кількох причин:
Вони як і раніше впливають на позиції сайту у видачі, а закуповувати їх на біржах тепер ризиковано – можна отримати зниження у видачі. Отримуючи посилання в результаті крауд-маркетингових кампаній з різних майданчиків і органічно вписаних в контент, ризик накладення санкцій можна звести до мінімуму.
Якщо розмістити посилання на майданчиках з високою відвідуваністю, то можна очікувати переходу за ними великої кількості користувачів
Якщо на сайт переходять користувачі з інших ресурсів з високим рівнем довіри, то ваш також автоматично отримує такий самий статус. Тому не варто розміщувати посилання на сайтах з низьким трастом.
На сьогоднішній день саме крауд-посилання – найбезпечніший спосіб просування за рахунок нарощування посилальної маси. І знову ж таки – щоб це спрацювало, доведеться проявити максимум обережності і професіоналізму.