EAT (expertise, authoritativeness, trustworthiness) – експертиза, авторитет і довіра. Три фактори, які Google використовує для вимірювання ступеня довіри до бренду або веб-сайту. Google хоче надати своїм користувачам пошукових систем найкращі можливості, тому він хоче просувати тільки ті веб-сайти, яким повністю довіряє.
Тут важливо зазначити, що E-A-T концепції — це не алгоритм у звичному розумінні й не рейтинг. Його неможливо “кількісно” оцінити та виміряти. Його суть у тому, що контент повинен бути створений експертом у розглянутій темі та відповідати високим стандартам. А вже складових експертності може бути дуже багато.
Що означає абревіатура EAT
Це абревіатура від слів Expertise, Authoritativeness і Trustworthiness. Тобто “експертність”, “авторитетність” і “надійність”. Власне, ці три слова вже досить точно описують самі принципи Google EAT SEO, якщо ми говоримо про просування бізнесу в інтернеті через контент. Якщо компанія хоче стати лідером у своїй ніші й домогтися високих результатів, працювати з факторами E-A-T необхідно постійно.
Google використовує кожен із цих трьох показників для вимірювання досвіду, авторитетності або надійності сайту, змісту окремої сторінки веб-сайту (на основі URL-адрес) і самого контенту.
Зупинімося на кожному з показників EAT детальніше!
Експертність (Expertise)
Для Google дуже важливо, щоб над створенням контенту працювали експерти своєї справи. Автори повинні мати відповідні знання й освіту. Особливо якщо йдеться про такі специфічні та важливі теми, як медицина, безпека, страхування, фінанси тощо.
Пам’ятайте, що часи, коли можна було недорого найняти будь-якого копірайтера на біржі й замовити у нього десяток дешевих текстів із ключовими словами, залишилися в минулому. Сьогодні експертність контенту критично важлива. І за нього доводиться платити, причому іноді дуже дорого.
Авторитетність (Authoritativeness)
Авторитетність — ще один вкрай важливий параметр. І над нею потрібно постійно працювати. Наприклад, залучати зовнішніх фахівців або займатися зовнішньою оптимізацією (лінкбілдингом) сайту на майданчиках.
Наприклад, щоб підвищити авторитетність сайту в очах Google, можна взяти інтерв’ю у відомого експерта у вашій ніші. Або опублікувати гостьову статтю фахівця у своєму блозі. Або ж розмістити посилання на ваш сайт на авторитетному тематичному ресурсі.
Надійність (Trustworthiness)
Надійність (або вірогідність) — це правдивість, прозорість і точність контенту на сторінці. Цей показник вкрай важливий для YMYL-тематики, про яку ми поговоримо трохи пізніше. Але і для будь-яких інших тем він має значення. Тому необхідно публікувати тільки перевірений контент, проводити фактчекінг, додавати посилання на джерела тієї чи іншої інформації.
Крім того, на ступінь надійності впливають навіть деякі “технічні” моменти. Наприклад, наявність на сайті вичерпної контактної інформації, імені автора статті тощо. У більшості випадків що більше даних ви надаєте, то краще.
Звідки походить E-A-T?
Абревіатура EAT походить із набору загальнодоступних керівних принципів, опублікованих Google. Це набір загальнодоступних принципів щодо забезпечення якості контенту.
Чому EAT такий важливий для SEO?
Насправді складно відповісти однозначно на це питання. Зараз спробуємо пояснити, чому.
З одного боку, фактори ранжування — це те, що зазвичай можна точно виміряти. Наприклад, швидкість завантаження сторінки або показник відмов. Але як виміряти експертність, авторитетність і надійність? Числових показників для цих параметрів просто не існує.
З іншого боку, Гугл все одно використовує різні сигнали, щоб визначити, чи відповідає вміст EAT і наскільки він корисний для користувача.
Як же в такому разі Google вимірює E-A-T?
Google навчає алгоритм дивитися на ці виміри і використовувати їх як сигнали, щоб визначити, чи слід довіряти домену або веб-сторінці компанії для задоволення потреб користувачів. Якщо ми не зможемо задовольнити ці потреби, Google вибере для цього когось іншого.
Простіше кажучи, якщо Google виявить, що інший домен або сторінка забезпечують краще обслуговування клієнтів, ніж ваша, то він просуватиме їх. Йдеться про втрату рейтингу, втрату трафіку і втрачений прибуток.
Фактори, що впливають на підвищення E-A-T
Враховуючи, що E-A-T неможливо виміряти, буває досить складно зрозуміти, які конкретно фактори впливають на ці показники сторінки та як їх поліпшити. Але ми все ж можемо дати вам невеликий чек-лист, за допомогою якого вийде перевірити експертність контенту:
- на сторінці присутні матеріали, що розкривають вузькі аспекти розглянутої теми;
- заголовки H1 і підзаголовки H2-H6 відповідають заявленій галузі знань;
- текст на сторінці інформативний, без переспаму ключовими словами й «без води»;
- у статті простежується чітка структура, у ній є марковані та нумеровані списки, графіки, таблиці, схеми, заголовки різного рівня, інше;
- на продавальних сторінках є форми зворотного зв’язку, «хлібні крихти», фільтри пошуку тощо.
Позитивно на EAT може впливати вказування авторитетного автора, контактів компанії, посилань й інших елементів, здатних підвищити авторитет і рівень довіри як з боку користувача, так і з боку пошукових алгоритмів.
Як покращити E-A-T?
Отже, від теорії перейдімо до практики й розглянемо, як можна поліпшити EAT фактори Google. Ми рекомендуємо вам сконцентруватися на вісьми основних кроках. Але їх насправді може бути набагато більше в залежності від того, наскільки комплексний підхід ви готові використовувати.
1. Нарощуйте зовнішню посилальну масу
Хоча офіційно в Google не підтверджують, що посилальна маса впливає на SEO EAT, багато фахівців говорять, що велика кількість згадок на авторитетних ресурсах позитивно позначається на цьому параметрі й тим самим впливає на ранжування сайту.
2. Актуалізуйте контент
Немає жодної гарантії, що актуальний сьогодні контент залишиться таким через місяць або через рік. Необхідно актуалізувати його, доповнювати новою інформацією, видаляти застарілі відомості тощо. Це важлива частина підвищення показників EAT Google SEO.
3. Перевіряйте факти
Фактчекінг обов’язковий! Позитивно на EAT-показники впливає фактчекінг за довіреними з боку Google ресурсами. Наприклад, Вікіпедія. Плюс великий вплив можуть чинити джерела цитування. Що вони надійніші й вірогідніші, то краще. Тобто цитата з тієї ж Вікіпедії буде куди більш значущою, ніж зі статті рандомного тематичного сайту.
4. Збирайте більше відгуків
Для Google відгуки в інтернеті — це важливий елемент репутації бізнесу. Головне — щоб вони були досить вірогідними й авторитетними. Тут варто уточнити, що важливі позитивні відгуки не тільки безпосередньо на вашому сайті. Дуже добре, якщо вони будуть розміщені на безлічі різних майданчиків. Це потужний сигнал для пошукових алгоритмів, що в сайту хороша репутація, а аудиторія до нього максимально лояльна. При цьому ефект від відгуків для EAT багато в чому залежить від того, на якому саме майданчику вони опубліковані. Наприклад, для громадських закладів позитивний ефект дають відгуки на Tripadvisor або в Google Maps, для інтернет-магазину — на сервісах порівняння цін на товари й різних агрегаторах тощо.
5. Покажіть свої заслуги
Багато хто недооцінює значущість сторінок «Про нас», «Наша команда», «Історія компанії» тощо. І дуже даремно! Google цілком непогано вміє аналізувати подібну інформацію, що згодом може позитивно позначатися на ранжуванні сайту та його позиціях у пошуковій видачі.
6. Діліться контактами
Цілком логічно, що сайти та сторінки без контактів компанії викликають у середньостатистичного користувача менше довіри, ніж ті, де вся ця інформація надана. З погляду EAT Google, ці дані також дуже важливі.
Ви повинні не тільки надавати вірогідну інформацію про сайт і компанію загалом, але й давати можливість потенційним клієнтам знаходити відповіді на питання, що виникають, консультуватися й у разі потреби отримувати додаткову інформацію.
7. Створіть сторінку у Wikipedia
У своїй інструкції для асесорів Google неодноразово згадує Вікіпедію й підтверджує, що звертається до цієї інтернет-енциклопедії, досліджуючи репутацію.
Наявність статті у Wikipedia дійсно може дати позитивний ефект. Але вона має бути детальною, вичерпною, об’єктивною, це не може бути відверто рекламний текст, який не витримує жодної критики. Плюс враховуйте, що отримати сторінку у Вікіпедії звичайному невеликому бренду вельми проблематично. А іноді взагалі неможливо. Ви зобов’язані бути по-справжньому авторитетним гравцем у своїй галузі, про вас повинні згадувати серйозні авторитетні та незалежні джерела. Але спробувати в будь-якому разі варто.
Якщо створити окрему сторінку не виходить, можна піти іншим шляхом — отримати згадку на вже наявній сторінці Вікіпедії.
8. Отримайте більше згадок
Згадки компанії на зовнішніх майданчиках (навіть без посилань) теж позитивно позначаються на репутації. Вони служать потужним EAT-фактором. Тому за можливості стимулюйте користувачів, авторів, експертів у вашій темі частіше згадувати вас на різних майданчиках.
Важливі відгуки, посилання, рекомендації фахівців, новинні статті та інше. Звичайно, що більш авторитетний ресурс, де є згадка вашої компанії, то краще.
Отже, підсумуймо все вищесказане!
EAT — це експертність, авторитетність і надійність, три фактори, які Google використовує для вимірювання довіри до компанії, бренду або вебсайту. Для Гугла дуже важливо надавати своїм користувачам найкращі результати пошукової видачі. А тому у його ж інтересах просувати ті вебресурси, яким він повністю довіряє.
Поліпшення EAT-параметрів складається з двох основних частин:
- Чесність і відкритість. Наймайте фахівців, діліться актуальною й точною інформацією, дбайте про своїх клієнтів і затверджуйте цінності.
- Експертність і надійність. Публікуйте тільки перевірені дані, регулярно оновлюйте їх, проводьте фактчекінг навіть, здавалося б, незначних деталей.