Щоб відвідувачі могли швидко відкрити сайт та користуватися ним, потрібно розмістити його на веб-хостингу. Для сайту виділяється місце на сервері, завдяки чому він цілодобово та щодня доступний для відвідувачів з різних країн.
Тому під час створення власного сайту (інтернет-магазину, блогу, інформаційного порталу) їхні власники завжди замислюються, який хостинг їм вибрати? Існує безліч провайдерів, кожен з яких пропонує кілька тарифних планів. При цьому творців сайту особливо турбує якість хостингу та його безпека.
Хостинг може бути платним та безкоштовним. Платні сервери стабільні, мають широкі можливості, високі технічні характеристики і потужності, і дозволяють веб-проекту твердо “стояти” без проблем і перебоїв. Безкоштовні наввідміно від платних мають обмежений функціонал і можуть наражати проект на всілякі ризики.
Вибір веб-хостингу повинен ґрунтуватися на його лояльності, технічних можливостях щодо вимог вашого проекту. Тому перш ніж підібрати хостинг для сайту, необхідно детально вивчити їх види.
Віртуальний хостинг
Найбільш популярний вид розміщення сайтів у провайдера. Передбачає розміщення великої кількості веб-сайтів на єдиному сервері з визначенням окремого місця для кожного проекту. Всі сайти використовують те саме програмне забезпечення, функції.
Такий сервіс має обмежений трафік, простір під кожен сайт, а також перелік послуг згідно з обраним тарифом. Однак це оптимальний варіант для невеликих сайтів із відвідуваністю до 1500 осіб щодня.
Підходить: для невеликих сайтів. Хороший і недорогий варіант дозволяє економити на оренді, надаючи широкий вибір функціоналу і пакетів. Вартість оренди не перевищує 5-10 $ на місяць.
Фізичний хостинг
Веб-хостинг надає власний сервер для розміщення сайту. Виконавець підключає сервер у своєму дата-центрі та забезпечує йому стабільність, безперебійну роботу, для клієнта – технічну підтримку та гарантію безпеки всіх даних, що зберігаються на фізичному хостингу. При цьому всі технічні можливості сервера націлені лише на проект, розміщений у ньому.
Підходить: для всіх великих та важливих проектів. Може використовуватися як для одного проекту, так і для кількох одночасно. Це найбільш дорогий (і найнадійніший) варіант веб-хостингу, але при його використанні для декількох сайтів він дозволяє економити і стає вигіднішим, ніж віртуальний хостинг.
Віртуальний виділений сервер (VPS)
За своїми функціями цей вид схожий на фізичний хостинг тим, що дозволяє використовувати альтернативне програмне забезпечення. Також сайт, розташований на виділеному сервері, автоматично має доступ на фізичний сервер, що виключає конкуренцію серед інших розміщених на хостингу проектів у момент великих навантажень.
Підходить: для великих веб проектів та сайтів із відвідуваністю до 15 000 осіб щодня. Вартість оренди становить 20-50 $ на місяць. Припускає великий обсяг віртуального простору та дозволяє розмістити величезну кількість файлів.
Хмарний хостинг
Даний вид – найбільш гнучкий та стійкий до навантажень. Він складається з кількох серверів, об’єднаних у групу. Це значно збільшує потужність веб-хостингу та, як наслідок, потужність сайту. Стабільність сайту, розташованого на хмарному хостингу, забезпечує взаємозамінність серверів. Якщо почне падати або повністю впаде один сервер, другий продовжить роботу. Ресурси хостингу можуть змінюватись залежно від навантаження на нього.
Підходить: для будь-яких типів сайтів. Вартість оренди варіюється навантаженням на сервер. Вона не фіксована, а залежить від окремих задіяних ресурсів. Наприклад, за кількість користувачів, трафік тощо. При цьому за ресурси, що не використовуються, на сервері в певний період платити не потрібно.