Джерела трафіку для арбітражу - з чого почати

Джерела трафіку для арбітражу - з чого почати

Щоб залучити користувача і перетворити його з потенційного клієнта на реального, необхідно правильно вибрати рекламний майданчик і формат. Джерел цільової аудиторії безліч, але успіх рекламної кампанії перебуває під питанням, якщо помилитися з плейсментами. Тому у цій статті вирішив розібратися, які є джерела трафіку в арбітражі та як правильно працювати із кожним з них.

Класифікація джерел в арбітражі трафіку

Джерело трафіку – це платформа, на якій вебмайстер запускає рекламу та з якої отримує аудиторію для офферів. Видобувати ліди можна не лише платною рекламою, а й спамом — розсилками, повідомленнями, а також органічним просуванням — якісним розвитком профілів (наприклад, ТікТок та Інстаграм) та правильно збудованою SEO-оптимізацією сайту.

джерела трафіку

Таким чином, залучати користувачів можна різними способами:

 • платна реклама
 • спам
 • органіка

Кожен спосіб, своєю чергою, поділяється на невеликі відгалуження залежно від типу офферів, методу роботи, плейсментів та інших параметрів.

Усі джерела трафіку умовно поділені на дві категорії:

 • класичні – використовуються великою кількістю вемастерів, таргетологів та бізнесів
 • альтернативні (нестандартні) — використовуються набагато рідше, але мають величезну базу, як працюючих арбітражників, і трафіку

До класичних відносяться джерела, що найчастіше використовуються для реклами. Зазвичай вони входять до однієї з двох категорій залучення клієнтів:

 • таргетована реклама
 • контекстна реклама

До альтернативних віднесемо:

 • пуш-трафік
 • тизерні мережі
 • клікандер-, попандер-мережі
 • твіттер
 • розсилки, спам
 • ТікТок (таргет + органіка)
 • SEO-просування сайтів

Таргетована реклама в арбітражі

Таргетована реклама – це метод залучення цільової аудиторії на основі складання її портрета – статі, орієнтовного віку, інтересів, гео – та внесення цих даних до параметрів налаштування реклами. Усю інформацію рекламодавцям люб’язно надають великі агрегатори трафіку, насамперед соціальні мережі. Це Facebook (Instagram), Reddit та інші великі ресурси. Конкретної цифри немає, але кожне джерело може забезпечити від 50 мільйонів користувачів. У той же час, пуші мають не меншу кількість трафіку, але зазвичай відносяться до альтернативних.

таргетована реклама

Таргетована реклама має величезну перевагу перед будь-яким іншим типом залучення, тому що пропонує максимально цільову аудиторію — таргетолог може вибрати навіть операційну систему пристрою. Основні параметри націлення:

 • розташування
 • вік
 • стать
 • інтереси
 • місце навчання, роботи,
 • сімейний стан, наявність дітей, освіти
 • дата народження
 • мандрівники (люди, які нечасто бувають у конкретному місці)
 • операційна система (Android, Iphone, Windows та ін.)
 • марка пристрою

Контекстна реклама в арбітражі трафіку

Контекстна реклама – це метод залучення користувачів на основі їх коротко- та довгострокових запитів. Наприклад, показ рекламних оголошень лише у місцях, які відповідають тематиці вашої кампанії. Головною контекстною мережею є Google Ads.

контекстна реклама

Google Ads пропонує такі плейсменти для реклами:

 • пошук — ваші оголошення будуть показані у видачі пошукової системи за запитами, які відповідають тематиці реклами
 • сайти — ваші оголошення будуть показані на сайтах, підключених до даних контекстних мереж та відповідної тематики реклами

Крім того, Google Ads дозволяє розміщувати рекламу ще у додатках та на YouTube. У цьому випадку також враховуються поточні (запит прямо зараз) та довгострокові (запити, що даються раніше) інтереси.

Для контекстної реклами найважливішу роль грають ключові слова — запити, якими користувачі шукають вирішення своїх питань. Запити класифікуються за кількома параметрами.

За частотою:

 • високочастотні
 • середньочастотні
 • низькочастотні

Зверху донизу, конкуренція та ціна за лід знижується, як і кількість трафіку. Чим менше користувачів використовує конкретний запит, тим простіше і дешевше захопити нішу. Але найбільш активні, популярні та прибуткові ключі все ж таки відносяться до перших двох категорій.

Відповідно виглядає класифікація з конкуренції:

 • висококонкурентні
 • середньоконкурентні
 • низькоконкурентні

Іншою важливою класифікацією є матеріальна. За змістом:

 • комерційні – мають на увазі покупку клієнтом товару чи послуги
 • некомерційні – мають на увазі пошук інформації, не пов’язаної з покупкою

Тим не менш, некомерційні запити можна використовувати як середньочастотні та низькоконкурентні.

Пуші в арбітражі трафіку

Пуш-оголошення – це невеликий рекламний матеріал, що складається з маленької картинки, заголовка та короткого тексту. Зазвичай воно спливає в нижньому правому кутку на ПК або як повідомлення на смартфоні користувача.

При вході на сайт користувач нерідко зустрічає пропозицію “дозволити доступ до повідомлень і надсилати корисні оновлення на сайті”. Погодившись на це, читач дозволяє сайту надсилати повідомлення на свій пристрій. Звичайно, в 99% вони будуть містити не інформацію про сайт, а рекламу, адже власник ресурсу підключив сайт до пуш-мережі. Мережа платить власнику за кожен перегляд або клік по рекламі, що надсилається від імені його сайту (але користувач не знає, який сайт відповідальний за це повідомлення).

Одночасно з власниками ресурсів пуш-мережі використовують вебмайстри – вже як джерело трафіку. Вони купують рекламу (яка, до речі, не така вже й дорога) і отримують можливість відправляти повідомлення з потрібними їм картинками та вмістом, а також власним партнерським посиланням на оффер. До мінусів пуш-оголошень можна віднести обмеженість у налаштуваннях націлення: максимально близький параметр – гео. Інші (час, пристрій, провайдер, мова браузера) не дають стільки користі, як вік, стать та інтереси. Тим не менш, пуші активно використовуються при відливі на гемблінг, беттінг, крипту, дейтинг та інші вертикалі.

Тизерні мережі в арбітражі трафіку

Тизерні мережі – це поширений тип рекламного оголошення, що складається з картинки та дуже малої кількості тексту. Тизери можна зустріти на різних сайтах, але особливо яскраво вони представлені на ресурсах, підключених до тизерних мереж.

Зазвичай на сайтах з тизерами рекламується відвертий шлак – заробіток без вкладень, схуднення та ін. Неважко здогадатися, хто є цільовою аудиторією – частіше це жінки та чоловіки 40 років. Тизери можна часто зустріти на новинних, а також на деяких статейних сайтах. Тизерний трафік недорогий, але не має ніяких параметрів для таргетування.

Клікандери та попандери в арбітражі трафіку

Клікандер та попандер – це спеціальний скрипт. Фрагмент коду вставляється у структуру сайту. Користувач при вході на сторінку з:

 • клікандером – може переглядати та гортати ресурс, але при натисканні в будь-якому місці сайту він потрапить на нову сторінку, не пов’язану з вихідним сайтом. Сайт ніби стає невидимою кнопкою
 • попандером може переглядати, гортати ресурс і клікати по будь-якій частині сайту, але в момент відкриття даного сайту відбудеться також відкриття додаткового вікна з рекламним матеріалом. Вікно може випливти поверх або позаду робочого.

Дуже часто на клікандер встановлюється певна кількість кліків і користувач зможе вивчати необхідний сайт тільки після перегляду всіх реклам. Формати викликають агресію користувача, що часто знижує конверсію. Попандер із відкриттям за робочим вікном не викликає стільки обурення, але сказати, що він оптимальніший, не можна. Наприклад, при переході на сайт із трансляцією матчу користувач не думає про те, щоб поставити. А якщо перед ним спливе вікно зі ставками, у нього, можливо, прокинеться почуття азарту. Якщо ж вікно спливе позаду потрібного, глядач побачить його тільки після закінчення матчу, коли ставити вже нема на що. В обох випадках це може бути один великий або кілька середніх банерів, а також лендинг або сайт із тизерами.

Джерела використовуються для зливу на букмекерські контори, казино, нутру, бінарні опціони, дейтинг та деякі товарні оффери. Оскільки клікандери та попандери також мають дуже мало параметрів, варто грати від тематики сайтів (наприклад, піарити букмекерські контори на сайтах про спорт) та лити на широку аудиторію (оффери, які цікавлять велику кількість користувачів).

TikTok в арбітражі трафіку

Соцмережа вистрілила у 2020 році і вже змагається у кількості трафіку з Facebook. Понад мільярд унікальних глядачів щомісяця з усього світу — додаток з короткими відео справив фурор для всієї планети і швидко привернув увагу рекламодавців.

Існує кілька варіантів заробітку:

 • таргетована реклама. Запускати таргет у ТікТок у рази простіше, ніж у Фейсбук. Модерація проходить простіше, але є свої нюанси.
 • власний канал. Розкачавши обліковий запис і навчившись потрапляти в рекомендації, можна в подальшому вбудовувати рекламні інтеграції в ролики, запускати промо та колаборації. Крім того, в опис профілю можна вставити активне клікабельне посилання. Цей варіант активно використовується вебмайстрами.
 • купівля реклами у блогерів. Вона дуже дешева в порівнянні з іншими ресурсами (тим самим Instagram).

SEO в арбітражі трафіку

SEO — це комплекс заходів щодо просування сайту в топ пошукової видачі. Чим вище сайт, тим більше трафіку він отримає.

Основні пошукові системи – Google, Yahoo, Bing – виставляють різні вимоги. Загалом усі вони зацікавлені в тому, щоб просувати найбільш якісні сайти, з великою кількістю якісних медіафайлів, структурованим контентом і т. д. Але в деталях є безліч відмінностей. Тому для початку варто визначитися з пошуковою системою, яка буде основним джерелом.

Розсилки в арбітражі трафіку

Мова про листи на електрону пошту – вони використовуються як компаніями, так і вебмайстрами-одинаками. Лист може містити заклик до дії, рекламу оффера або інформаційний матеріал про діяльність компанії, сайту, щоб підвищити залученість.

До того ж, багато сервісів самі надають бази під конкретні послуги. Якщо ж ні, їх можна легко купити, але варто бути готовим до старіння баз. Також зібрати свою базу можна через форми на сайті чи лендінгу. Зазвичай реклама “сірих” офферів заборонена, тому вебмайстри використовують власні послуги розсилок. “Білі” теми легко проходять модерацію.

Telegram в арбитраже трафика

Месенджер вже подолав позначку 1 млрд. користувачів, і, можливо, незабаром тут з’явиться своя рекламна платформа. Поки що канали та чати розвиваються прямою покупкою промо-постів у власників. Багато власників ресурсів активно зливають трафік на різні оффери пов’язаних із діяльністю каналів.

Крім того, Телеграм є чудовим майданчиком для спаму. Ідея збирати (парсити) нікнейми учасників чатів і потім вручну або за допомогою сервісів розсилати їм повідомлення досі активно використовується та приносить профіт, так і нових передплатників для особистих ресурсів.

Безкоштовний трафік з Instagram

Крім націлення, соцмережі дозволяють залучати користувачів та іншими методами.

 • попадання у стрічку рекомендацій
 • розкрутка акаунту та злив на потрібний оффер

Кожен спосіб має свої особливості і за правильного підходу стабільно приносить прибуток.

Твіттер в арбітражі трафіку

Щомісячна аудиторія Twitter – 0,5 млрд користувачів з усього світу, а щодня її відвідує близько 125 млн. Рекламуватися в соцмережі можна двома способами:

 • платно через таргет. Для цього потрібно зареєструватись через Business Twitter
 • безкоштовно через згадки, коментарі, репости та ін.

Таргет пропонує сегментацію за гео, віком, статтю, мовою, типом пристрою. Цього цілком достатньо для запуску повноцінної кампанії. Подібним чином рекламуються компанії, залучаються клієнти на купівлю товарів, послуг, курсів. Ручна модерація стежить, щоб у соцмережі не запускалися заборонені тематики.

Безкоштовного трафіку в Твіттері повно, і використовувати його можна в різних напрямках. В основному це злив на трендові товари, а також дейтинг та сайти для дорослих – Twitter є одним із головних джерел трафіку для популярного ресурсу “OnlyFans”, оскільки дозволяє публікувати відверті матеріали.

Щоб розвивати обліковий запис безкоштовно:

 • створіть особистий бренд – ім’я, опис профілю, авторський стиль
 • провокуйте, вступайте в контакт із суспільством та публічними особистостями
 • використовуйте теги та найбільш згадувані слова

Соцмережа має профайл — місце для додавання активних посилань. Сюди можна вставляти посилання на оффер.

Джерел трафіку для арбітражу досить багато, і щоб зрозуміти, де працювати зручніше, доведеться перепробувати все. Рекомендую почати з класичних ресурсів — великих соцмереж, зрозуміти механіку роботи, після чого протестувати менш зручні плейсменти. Постійні випробування – запорука успіху.